V sredo, 4. spetembra 2024, smo si učenci ilirskobistriških šol v dvorani Doma na Vidmu ogledali predstavo mladih glasbenih ustvarjalcev.

Tjaša Klanac nam je po lanski premieri svoje glasbene pravljice v okviru festivala Reka Reka, ki ga organizra, že drugič omogočila srečanje z glasbenim ustvarjanjem mladih.

Tudi letošnja predstava je bila uprizorjena prvič, zanjo pa je domača ustvarjalka Iva Š. Slosar oblikovala pripoved po zvokih skladbe Andraža Babška na temo Zlatoroga.

V družbi drugih otrok iz naših šol smo se prepustili zvokom kvarteta Glasbe mladih ter prisluhnili pripovedi, ki sta nam jo pričarala Iva Š. Slosar in Blaž Frank.

Kako lepo, da mladi, ki jih je ustvarjalna želja popeljala v svet, ne pozabijo na kraje, v katerih so se izoblikovali, in jim vračajo z najlepšim, kar imajo – svojim znanjem in pridobljenimi izkušnjami.

Se že veselimo naslednjega leta!